Motto:

Cesta do pekla je vroubena dobrými úmysly

středa 10. ledna 2007

Kdo chce, ať mě odsoudí,

ostatní se můžou zasmát.

Nevím, jestli se mám vůbec pouštět na tenhle tenký led, ale je to ve mně a musí to ven.

V autě nepiju a lidi, kteří chlastají a neprodleně potom řídí, z hloubi duše odsuzuji.

Všichni, kdo mě znají, vědí, že na různé oslavy a srazy mě nikdo nedováží, přijedu sama, postavím plot z čárek od matonek, skvěle se pobavím a sama, absolutně střízlivá, se zase dopravím domů.
Někdo to nechápe, ale to mi vrásky nedělá.

Jenže....

Stala se taková nemilá věc, jak by řekla Helenka Součková z Hrdého Budžese.

Minulý týden slavil kamarád 25.narozeniny. Je to šílený samorost, určitě mu věnuji samostatný příspěvek. Zaslouží si ho!
Pozval nás asi šest do jednoho z nejdražších podniků ve městě, protože není odsud a asi to nevěděl. Nééé, teď kecám, on je grand.
Vím, že taková akce nebude na hodinu, takže jsem si v pohodě dala s ostatními přípitek - 2 deci bílého vína. Víno nám nosili už ve skleničkách, takže ani nevím, co to bylo za mok.
Nálada byla vynikající, večeře, kterou jsme si objednali se dělala na krbu za našeho přímého dohledu a protože se  ty stejky dělaly opravdu hodně dlouho, dali jsme ještě jednou každý dvojku toho bílého.
To už bylo tak devět hodin, večeře snězená. Ostatní si dali šamups, já přehodila výhybku na obvyklé matonky. Jenže do půlnoci daleko, takže mi kluci objednali třetí dvojku bílého.
Mezitím vymysleli překvapivou společenskou hru Na týrání číšníka.
Všimli jsme si, že číšníka velmi štve, když po něm některý host něco chce. To byla voda na náš mlýn a kluci začali stále něco chtít.
Třeba:
"Doneste nám jídelní lístek."
"Ale vždyť jste už večeřeli."
"A kdo říká, že chceme večeřet?"
Po 20ti minutách donesen jídelní lístek.
"Ten lístek je v angličtině. Doneste nám český."
Po čtvrt hodině vyměněno.
Po další čtvrthodině čísník přišel na trojhlasé volání.
"Co to bude?"
Teď přijde ta velká chvíle!
"CHIPSY!"

No, uznejte, že na to jsme ten český jídelníček nutně potřebovali.

Tak to šlo až do půlnoci, kdy jsme to ukončili, neboť kamarád měl ráno trénink a musel být fit.

Já po šesti deci s podivuhodně čistou hlavou nasedla do auta a uvažovala kudy pojedu.
Do naší vesničky střediskové se dá jet třemi různými cestami.
Na které asi nebudou stát policajti?
Zkusím to kolem kostela, to je taková málo frekventovaná, zastrčená silnice.
No jistě, že tam stáli.
Celý rok o ně člověk nezakopne a jak je problém, jsou tu.
Půlkruhové mávání červeným světýlkem a já mám srdce až v krku.
Papíry mám, technická mi platí, lékárnička i sada náhradních žárovek jsou nové, snad to ustojím.

Po úvodních formalitách to přišlo.

"Požila jste před jízdou alkohol?"

"Ne." Moje pípnutí asi moc přesvědčivé nebylo.

Proboha, za jak dlouho se odbourá bílé víno, rotuje mi v hlavě a už stojím vedle auta na velmi slabých nohou a čekám, jak tyranův kolega donese ten svinský přístroj.
"Takhle to uchopte a foukejte."
Třesou se mi ruce tak, že to uchopení je skoro nemožné.
Cítím, jak se pode mnou otvírá zamě a plameny pekelné mi začínají ošlehávat  kotníky.
Před očima mi běží kaleidoskop známých tváří, které se nezřízeně chechtají a pobaveně volají "Bára přišla o papíry... má je v odmašťovně... za chlast...."
Je mi špatně, asi omdlím.

"Čekám."

Tak tedy fouknu, ať se děje vůle boží.

"Pořádně."

"V pořádku, můžete jet."

Cooo? Nic jsem nenadýchala?
Huráááá. Zpět do auta téměř padám, než sedám, nějaká automatika ve mě sama nastartuje, rozsvítí světla, vyhodí blinkr a odjíždí.
Přechod od hrozného strachu k nezřízené euforii je skoro lepší než orgasmus. Stále se mi ještě třesou ruce, ale pár hlubokých nádechů a výdechů a všechno je zase OK.
Po příjezdu domů už jsem zase schopná normálního uvažování.

Kam se podělo to vypité víno?
Můj organismus, celkem na alkohol nenavyklý ho tedy určitě neodboural. A proč jsem vlastně po tom vínu vůbec necítila, že jsem nějaké měla?
Začíná mi svítat, kde to víno je. V ledničce pana majitele vyhlášeného nóbl podniku.
Zachránil mi papíry, ale na druhou stranu, kdyby to bylo neředěné víno, tak o něm po první skleničce vím a další bych si už nedala.
Tak teď nevím.
Je to zloděj nebo dobrodinec?

20 komentářů:

 1. Četl jsem to jako detektivku... Gratuluju! ;-) Docela bych si tě uměl představit, jak neseš panu vrchnímu flašku vína za to, že ti tehdy dával vodu s Top Topicem ;-)

  OdpovědětSmazat
 2. Jo, Johnny!V návalu radosti jsem k tomu opravdu neměla daleko :)))

  OdpovědětSmazat
 3. Hm, já čekal, že jim na závěr aspoň přejedeš vlčáka, nebo aspoň velmi služební čepici :-)))

  OdpovědětSmazat
 4. Bároneodsuzuju, mám k alkoholu obecně pozitivně-negativní vztah, což v praxi znamená, že nemám moc ráda, když lidi požívají a následně jsou nevyzpytatelní.Alkohol v souvislosti s motorismem pak nemám ráda vůbec, ale sama si běžně dám třeba 4 hodiny před jízdou 2 deci, rozhodně ně víc, pak se snažím jet až po půlnoci a na otázku \"požila jste dnes?\" odpovídám po pravdě že nee:-))

  OdpovědětSmazat
 5. uffff...to jsi mela docela kliku. je videt, ze moc nepijes, kdyz jsi nepoznala, ze vino nebylo vino, ale zas na druhou stranu se ti to vyplatilo. pit a ridit je fakt humus, tady na ostrove se to dela pomerne bezne. musim priznat, ze se to stava sem tam i me, ja vim a stydim se, ale krome taxiku tu neni jina moznost a taxi je tu tak drahe, ze si to clovek 5x rozmysli.

  OdpovědětSmazat
 6. Báro...já taky foukala.Všechno jsem ale poctivě před tím přiznala.Dostala jsem pak \"vynadáno\", že si z příslušníků dělám legraci.

  OdpovědětSmazat
 7. fakthezká detektivka:D byl jsem napnutej k prasknutí a hltal, jak to vlastně skončí:D No znám jednoho kamaráda, mají velkej barak (říkáme mu hrad) v něm vše v nejlepším značkách (at už elektronika, oblečení) nebo cokoliv jiného ... a mají obchod s chlastem :D takže asi vodička teče taky no :DJinak, to s tím čísníkem je fakt good:)) někdy vyzkouším:))

  OdpovědětSmazat
 8. Rowdy,a víš co mi pak zkušení pijáci řekli?Že jsem husa nezkušená, protože na cestě kolem kostela stávají policajti pravidelně každou noc!!! Proto já je na své obvyklé trase v noci domů nepotkávám. Mod, to je chytrý :)))Ale teď, co je ten bodový systém, moc se bojím, aby mě nebodli.

  OdpovědětSmazat
 9. Pajo,je fakt, že moc nepiju, navíc jídlo bylo hodně kořeněné a když jsem se nad tím zamýšlela, bylo to víno opravdu \"zvláštní\"Deves - na tom číšníkovi bylo očividné, jak své hosty ten večer nemá rád. To jen povzbudí ve vymýšlení různých zlomyslností, na které si on sám nabíhal... :)))

  OdpovědětSmazat
 10. Mirko, někdy je pravda tak absurdní, že to všichni berou jako drzost nebo jako nejapné žertování.

  OdpovědětSmazat
 11. DISKRIMINACE!!!...já nikdy nefoukal. To je jedno, že nemam auto, já si chci fouknout!

  OdpovědětSmazat
 12. Galahade, moc nahlas to neříkej, tvoje pracoviště je jako stvořené k tomu, aby tam občas proběhl nějaký šéfík s alkoholtestrem....

  OdpovědětSmazat
 13. To je zajímavé, u nás na vsi, kde máme chatu, taky stojí v noci u kostela; dýchat ale nedávají, jen kontrolují doklady (teda mne takto kontrolovali asi 3x.) Dobrodružství z toho je, když vezete někoho na vlak ve 3 ráno do města a spěcháte. Ale na manžela jednou v létě divně koukali, jeli k nám známí, co se cestou dost zdrželi a přijeli až asi ve 2 v noci, tak jim jel naproti tak, jak byl, tj. v pyžamu. Dost se divili. Ale prý mu taky nedávali dýchnout, možná to ani nemaj.

  OdpovědětSmazat
 14. Alenec - mě se také ptali kam jedu. Jako kdyby jim po tom něco bylo! Ani pyžamo jsem na sobě neměla :)))

  OdpovědětSmazat
 15. Já mám jednu až dvě \"alkoholové\" příhody, ale je to moc dlouhé, tak to někdy rozvinu u sebe:-)

  OdpovědětSmazat
 16. Mod,určitě to rozviň, taky jsem ještě neskončila :))

  OdpovědětSmazat
 17. Báro, však on tam čas od času proběhne... Ale mě ještě nikdy fouknout nedal...:-(

  OdpovědětSmazat
 18. Galahade,tak to je fakt diskriminace!Máte odbory?

  OdpovědětSmazat
 19. Asi jo......ale hodně dobře utajený...

  OdpovědětSmazat
 20. Naval euforie je lepsi nez orgasmus :o)) hehe - jsi si jista? :o))I kdyz uprimne - kdyz clovek nekde sedi a chce se mu na zachod uz tak strasne moc a pak jde, tak kdyz stojim u te musle a poustim to, tak mam taky pocit, ze se mi podlomi kolena a ze jsem v sedmem nebi :o)) HihiNebo taky... mel jsem takove obdobi, kdy jsme s kamarady rikali, ze takovej poradnej zapas, kdyz se ti pak delaj modriny, jsi spinava ze zeme, poskrabana a vsechno te boli, ze je to taky lepsi, nez sex :D Ale to bylo asi jen diky nedostatku sexu :D

  OdpovědětSmazat