Motto:

Cesta do pekla je vroubena dobrými úmysly

neděle 20. května 2007

Nehledali se a přesto se našli,

tak snad jim to chvíli vydrží

Před pár dny jsem zde slzela nad dědou ze sousedství, jak ztratil dlouholetou přítelkyni, fenku Pajdu, ale pak se v tom smutku objevila jeho dcera a vzala si ho k sobě domů.
Už tehdy zaznělo v komentářích, že to je sice pěkné, ale je to jen řešení na pár dnů.
Ano.
Po pár dnech byl děda zpátky doma, s dcerou si patrně vyříkali letitá nedorozumění, protože tak dvakrát týdně vidím její auto u jeho vrat, což předtím nebylo vůbec.
Myšlenka na to, vzít dědu do psího útulku pro nového kamaráda mě neopouštěla, ale měla jsem poslední dny docela fofry, takže jsem to stále odsouvala.

A co minulý týden nevidím!
Děda na procházce se psem! Chundelatý blonďák, střední velikosti s roztomilým čumáčkem, jen podivně staženým ocasem mezi nohama.
Při všem spěchu se nešlo nezastavit a neprohodit pár slov.

Zase se mi potvrdilo, že v malém městě o sobě lidé vědí víc, než by se mohlo na první pohled zdát. To, že děda bydlí osaměle a nic moc se s nikým nebaví, to ještě neznamená, že o něm dokola lidé nevědí první poslední.
Zpráva o Pajdě a znovunalezení dcery proběhla mezi místními drbnami rychlostí blesku a na potřebě dalšího psa se shodly všechny.
Uliční úderná jednotka CIA složená z dam v nejlepším věku (65 a dále),
vypátrala o pár ulic dál nešťastnou paní, které zůstal pes po zemřelém příteli, ale ona si ho domů vzít nechtěla nebo nemohla a nevěděla co s ním.

Slovo dalo slovo, děda se mezitím vrátil domů a byl velmi překvapen, když u něj nečekaně zazvonila neznámá paní, na vodítku držela onoho štěkajícího blonďáka a v tašce pytel s granulemi a stočený molitanový pelíšek.
Děda mi líčil, že to bylo takové překvapení, že si nechal strčit do ruky vodítko a na víc se nezmohl.
Pak se přece jen vzpamatoval a začal se chabě bránit, jenže rychle změkl, když slyšel, že chudák pes žil po smrti svého pána 14 dní v tmavém sklepě a jednou za den dostal nažrat.
Což také vysvětluje psovu nynější bázlivost, která snad časem přejde.

Potěšilo mě to a až zase půjdeme s mojí Ťapkou von Psí Naleziště a potkáme milého blonďáka Kárla von Skep, tak můžeme jít kusek cesty spolu. Pokud se ovšem ti dva vedle sebe snesou.

39 komentářů:

 1. Hele......a kdyby ještě ke všemu ten Karl z rodu Kellerů na Tvou Ťapku z rodu Fundgrube příliš stár, bylo by to naprosto ideální, není-liž pravda:-)

  OdpovědětSmazat
 2. Noooo,moc stár by být asi neměl. Tak přiměřeně :-))A vůbec, na co pořád myslíš!

  OdpovědětSmazat
 3. Báro,to je fajn, že se ještě dějou takové věci:) Ťapka se určitě nové přátelské známosti bránit nebude, zvlášť když je teď taková fešanda po zásahu stříhacího Tarzana:))

  OdpovědětSmazat
 4. Báro......na nakládanej hermelín... včera jsem čtyři hermelíny naložil a někdo je přede mnou někam schoval...:-(

  OdpovědětSmazat
 5. V rámci psí duševní rehabilitace žádná zastavení v rychlosti a výměna pár slov! Pěkně pravidelně, s výměnou salámku, a pohlazením nebohého psíka... :)

  OdpovědětSmazat
 6. Kamio,my jsme obě fešandy, jen Ťapka to má lepší. Až se podruhé narodím, tak chci být svým psem!!!Galahade, jak se nakládá Hermelín?

  OdpovědětSmazat
 7. zcr,nevím, nevím, zda si to u pejsků tak snadno vyžehlíš po těch remoskách :-))

  OdpovědětSmazat
 8. Uliční úderná jednotka CIA složená z dam v nejlepším věku... děsivá představa. Ještěže je nenapadlo nanominovat k němu nějakou ovdovělou členku organizace. ;)

  OdpovědětSmazat
 9. Ježiš Báro......já zapoměl zmínit feferonky:-)))) ...se omlouvám;-)

  OdpovědětSmazat
 10. Báro, přeci do oleje:-)))) Ale vážně - rozříznout, vycpat česnekem, trošku prosypat pepřem, vložit do sklenice, posypat cibulí, novým kořením a bobkovým listem, takhle dokud nenaplníš sklenici. Pak proleješ tim olejem:-)Teo - to bys mu pak musel věnovat výtisk svého elaborátu na téma psychorachejtle...

  OdpovědětSmazat
 11. Teo,já bych ještě nejásala, ono to plíživě začne vyptáváním jak se pejskovi daří a než se naděje, bude mít aktivní členku nasazenou v kuchyni. Život je plný nástrah!Galahade a jaká je minimální doba zrání?Abych věděla jak dlouho to musím chránit tělem, než se mi na to doma vrhnou?

  OdpovědětSmazat
 12. Báro, oproti žehličce, jak navrhuješ, mi ta remoska přijde ještě dost humánní... :o]

  OdpovědětSmazat
 13. He - ála Příliš vzdálený most......potřebujeme, abyste své pozice udrželi dva dny...

  OdpovědětSmazat
 14. zcr,tak jo, ani žehličky, ani remosky, ale věvec buřtů.Galahadův hermelínek, hmmm, v pátek tu máme takovou sešlost, tak to ve středu vyzkouším.

  OdpovědětSmazat
 15. Baru...když to necháš uležet déle, nic se nestane. Jen to bude víc vonět;-)

  OdpovědětSmazat
 16. [11] Ano, někdy je nejlepší řešení bez omluvy a bez vysvětlení umřít...

  OdpovědětSmazat
 17. Což mi připomíná, že můj chlupáč má 11 let a letošní sníh bude asi jeho poslední...

  OdpovědětSmazat
 18. Galahade,to máš jako s utopencema. Nikdy se nedozvím jak chutnají třetí den, neb už dávno neexistují.Teo, :-)))) někdy bych to s chutí udělala i já!sunfreedom, možná letos v zimě nebude sníh...

  OdpovědětSmazat
 19. Báro,utopence dělám pro některé své kamarády:) Mají smůlu, žádný třetí den! Přece neznehodnotí to dílo!! U mě lahve leží předepsaných 14 dní a pak si to až můžou za obolus rovnající se výrobním nákladům odvézt... myslím, že je umím dobře(tajný recepis:) soudě dle pochval poptávajících i jejich rodinných příslušníků.. :)

  OdpovědětSmazat
 20. Kamio,to je škoda, že nemůžeme udělat virtuální ochutnávku! To bych si ráda smlsla...

  OdpovědětSmazat
 21. Báro,škoda:) Až bude zase nějaká poptávka a já se do toho vrhnu (a doma bude pozdvižení, protože ten lak je cítit všude), můžu přiblížit fotogalerií:))

  OdpovědětSmazat
 22. Kamio,fotku, jo? No teda, tos mi připomněl jednu mou kolegyni z dob totality, když měla známého řezníka a vždy v poledne se vrátila s něčím podpultovým a on jí jednou prodal fantastickou debrecínku (ještě chemicky neupravenou jako dnes) a ta nádherně voněla v celém kanclu a já už to nemohla vydržet, tak jsem se zeptala co to má a ona rozbalila balíček, strčila mi ho až pod nos a řekla: \"Na, tak si přivoň.\" A pak to zase zabalila a strčila do tašky. Baba lakomá.

  OdpovědětSmazat
 23. Milé. :) V amerických filmech mě happy-endy přivádějí k zuřivosti, ale v životě to občas potěší. :)

  OdpovědětSmazat
 24. Sharkane,zato já nedosáhnu vyrovnaného klidu, dokud neuvidím řešení \"nazelenalé hádanky\"... leží mi to v hlavě :-)

  OdpovědětSmazat
 25. Báro,vzhledem ke Tvé pomstě u mě s tím plovoucím oním mám chuť Ti taky něco vyvést... třeba napsat \"Dobře Ti tak!\" :))) Ale nenapíšu, protože debrecínky miluju a úplně ji cítím... to je vůně...!!!!

  OdpovědětSmazat
 26. Kamio,věř mi. Bylo to strašné, jak plavalo proti mě. Absolutní vrchol eklovací pyramidy!Sharkane, tak už jsem v klidu a dík za půl bodu :-)

  OdpovědětSmazat
 27. Báro,já mám fantazii docela bujnou a výjevy skoro reaslistické, takže si chci raději představovat (a cítit) vůni debrecínek, než (vidět) plavající toto..!! :))

  OdpovědětSmazat
 28. Hermelínekjsme včera dojedli. Naloženej s česnekem a provensálskýma bylinkama. Ležel týden a byl tak akorát ;-)

  OdpovědětSmazat
 29. Kamio,ano, rychle pryč od tématu. Hermelínek, utopenci a debrecínka... taková debrecínka s ciabatou... jéé, já dnes ještě nesnídala!

  OdpovědětSmazat
 30. Báro,ach, ciabatta s olivami!!! :)

  OdpovědětSmazat
 31. Ach......takový kilový hovězí zadní úplně bez ciabatty a oliv :-P

  OdpovědětSmazat
 32. Kamio,čerstvě rozpečená...Galahade, to jsem neměla už mnoho let a k snídani snad nikdy :-)). Asi nevím, co je dobré!

  OdpovědětSmazat
 33. Báro,rádo se stalo. Sama sis ho vydělala... :)

  OdpovědětSmazat
 34. Baru......ty nevíš, že hovězí zadní je dobrý???? :-O

  OdpovědětSmazat
 35. Galahade,dobrý jo, ale ne k snídani! Snídani si představuji úplně jinak, než s kilem hovězího ;)

  OdpovědětSmazat
 36. No dobře......tak teda jen půl kila...

  OdpovědětSmazat
 37. Galahade,ty jsi taky rozfázovaný ((R)-Rowdy), takže hovězí na snídani mě nepřekvapuje:)

  OdpovědětSmazat
 38. Galahade,já tě nechci omezovat, klidně celé kilo, jen já bych se nezúčastnila a zůstala bych u kávy, džusu a mističky s medem.Kamio, chodit jako Galahad na tři směny, tak jsem rozfázovná a ještě rozklížená :-)

  OdpovědětSmazat
 39. Mistička s medem......je díky svému skutečně univerzálnímu použití asi to jediné, za co bych ten biftek vyměnil:-)Kamio... jak pravila Bára - víc nemám co dodat;-)

  OdpovědětSmazat