Motto:

Cesta do pekla je vroubena dobrými úmysly

úterý 9. října 2007

Hrad známý i neznámý

počasí pod psa, ale někdy to vůbec nevadí


Podle jména znám hrad dávno, ale je to ostuda, nikdy jsem tam nebyla.
K zásadnímu rozkývání mě přimělo až to, že jeden naprosto "běžný soused" v ulici jednou řekl:"Já tam teď dělám kastelána."
Jééé... zůstala jsem s  otevřenou pusou ... můj první živý hradní pán...
A ne kastelán ledasjaký. Za prvé vypadá jako krásný mušketýr, za druhé šermuje a žije historií a za třetí se zdá, že je i dobrý manažer.
Na hradě to jen kvete a to je dobře, už to tam dlouho zkomíralo a poslední dobou je to samá bílá paní, všelijaká strašidla, šermíři a lapkové, jeden by se skoro bál.

$$OBR281675$$

Říkám-li, že počasí bylo pod psa, nemyslela jsem doslova pod tohoto krásného ušlechtilého dělostřelce. Ještě tam pobíhal jeden černý chrt a bylo to jako divadlo o dvou hercích, ladných pohybech a legračním kočkování, kdo by to do té noblesy řekl, s jakou rozkoší se umí poválet v bahně. 

$$OBR281674$$

Hradem nás provázel bezva chlapík a moc jsme se s ním nasmáli. Zejména ve chvíli, kdy jsme měli být svědky jakože děsivé popravy, ale bylo nám dáno právo, chudáka odsouzeného omilostnit. Na smrt jdoucí  se moc snažil nás uprosit a když už viděl, že jsme všichni naměkko, zeptal se onen náš průvodce:"Tak co, dáte mu milost?"
"Nééé," ozvalo se z naší, jinak mlčící skupinky. No jistě, kdo jiný by to mohl říct, než naše Alex.
Průvodce se konsternovaně rozhlédl odkud to šlo, upřel své uhrančivé oči do Alexiných a řekl:"Vy jste, ale drsná skupina!" 
Ale moc doopravdy to asi nemyslel, protože se nějak moc často díval Alexiným směrem a ona se tomu smála, protože takovýhle dvořan se jí ještě nedvořil.

$$OBR281676$$

A takhle to tam vypadá a můžete hádat, snad jen s vyloučením Gomby, protože on to určitě ví.

$$OBR281671$$

43 komentářů:

 1. Hej, to vypadá jako Sovinec podle té věže, ale ruku do ohně bych za to rozhodně nedal...

  OdpovědětSmazat
 2. baníčku,tak to klidně můžeš, nic se ti nestane;-)Alex je jasná, kdo jiný by to asi řekl:) Báro, tak mám pocit, že jsem už dlouho nebyl nikde na hradě:) Vlastně už dlouho jsem nebyl nikde:-C

  OdpovědětSmazat
 3. Hm, myslím, že baníček má pravdu.

  OdpovědětSmazat
 4. Já otevřeně přiznávám, že nevím vůbec. Nicméně s Alexiným \"Neeee!\" plně souhlasím. Popravu jsem ještě neviděl...

  OdpovědětSmazat
 5. taky bych jela někam na výlet, v práglu je tohle podpsí počasí asi úplně nejhorší...

  OdpovědětSmazat
 6. Připojím se s pozdravem panu Pavlovi Zástěrovi a hezký den

  OdpovědětSmazat
 7. Přidávám ruku do ohně za Sovinec :o) A vřele se připojuji ke chvále hradního pána, je to opravdu velice schopný a milý člověk. Dává prostor kočovnému divadlu a z dobré vůle nechává na hradě přespat zbloudilé poutníky... ;o)

  OdpovědětSmazat
 8. Milost.Já jsem někde četl že odsouzený zločinec mohl dostat milost když si ho nějaké svobodná dívka pod popravištěm svolila vzít za manžela. Byla to od ní velká obět protože si vzala odsouzeného zločince a okolí jí to asi nikdy nezapomnělo ale taky to trochu naznačuje že manželství je větší trest než šibenice :-)))

  OdpovědětSmazat
 9. Motoneználku......takže Alex měla vlastně plné právo milost pro toho odsouzence zamítnout...

  OdpovědětSmazat
 10. :)http://www.zamky-hrady.cz/2/sovinec.htm

  OdpovědětSmazat
 11. My jsme využili krásného podzimu s jeho rozkvetlými barvami, a minulý týden jsme objeli hned těch hradů a zámků několik. Ta barevnost a obloha jim dodala na ještě větší atraktivitě, nežli v poklidném počasí. A to zpestření všelijakými jarmarky, rytířskými hrami a pod. jen vítám. Pro děti je to povyražení, pro kastelány větší příjem. Nevím proč už se v tomto směru nemohla renovovat muzea, např ve stylu západu, kde je to nacpáno malými návštěvníky, kteří jsou lační si vše ohmatat, vyzkoušet , a tak si i lépe zapamatovat a pod. U nás vše moc stagnuje.

  OdpovědětSmazat
 12. Jéé Sovinec,já tam asi taky byla, teda pamatuju si jen ty zavřená vrata a hradní příkop okolo, do kterého jsem se snažila nespadnou, když jsme se hrad alespoň snažili obejít ze všech stran (když už jinak nic)...Ale teď jsme s bandou plánovaly výlet na Lednický či Valtický zámek, když už ho máme tak nechutně blízko, mimojiné nás lákalo setkání s Lichtenštejnským korunním princem...

  OdpovědětSmazat
 13. Jéé,to není žádná hra, když to hned všichni uhodnou!Baníčku, tentokrát nebudeš mít očouzené hodinky.Kamio, jdééém na hrad. Nechceš to zkusit na Hradčana? Volby se blíží!Glahade, kdybyste tam byli s Alex, tak to chudák odsouzenec zajisté nepřežil.\"AKCE! Dnes opravdová poprava jen za dvojnásobné vstupné.\"Lojzo, ano, máte pravdu všichni, kdo jste poznali Sovinec, je to krásný a veliký hrad.Sedmi, ale v práglu je spousta útulných podniků, kde by to také nemuselo být špatné. Venku to ještě šlo, ale ta vlezná klendra ve sklepení brr...

  OdpovědětSmazat
 14. ...aSovinec je zasazen v takovém zvláštním kraji. Nedaleko Rýmařov, Rešovské vodopády, dále pak Jeseníky - Karlova Studánka, Skřítek, Praděd a pak až někde zas Bruntál, to okolí znám a ani nevím, jestli se mi tam vlastně líbí nebo nelíbí:-))) Prostě jsem se tam jednou ocitla a teď už se tam ocitám pravidelně.

  OdpovědětSmazat
 15. Přidávám se:-)))KAMIO NA HRAD!!!

  OdpovědětSmazat
 16. Buteo,máš přehled, jako vždy.Motoneználku, moc si nezahrávej nebo až budeš na šibenici, tak se žádná nepřihlásí a co bychom si bez tebe počali.Teo, jistěěě!Elizo, ale lepší se to. Pomalu, ale jistě. Podzim je na výlety krásný.Čagi, tak s princem, jo? A Pek to ví?

  OdpovědětSmazat
 17. Čagi,[15] To budou někteří ráno koukat, kam jsme je v noci nominovali.A tu krajinu mám ráda, ale na život tam, bych si asi zvykala těžko a dlouho, pokud vůbec.

  OdpovědětSmazat
 18. SAKRA!!!!!Já chtěl vyhrát polibek od vyhlašovatelky soutěže a byl jsem vyloučen, aniž bych se čehokoli dopustil!Hanba!(Poctivě přiznám, že mně to bylo tak jasné, že jsem o tom Sovinci chvililinku zapochyboval, jestli na nás Barča nehraje nějakou levou...)Nehrála.A já nevyhrál.To je život.

  OdpovědětSmazat
 19. Báronic si z toho nedělej, já bych to neuhádla ani před tou lahví ginu a ani po ní:-)))) a pusu taky nechcu:-))

  OdpovědětSmazat
 20. [16]Pek se nemá čeho bát. Já bych u randebaumu rozhodně nečíhala, ale partie to není špatná, má to jednu chybku, je ženatý, takže kamarádky mají utrum :-)[17]Myslím, že se nebudou bránit.

  OdpovědětSmazat
 21. Počkej,Mod,vy pijete s Gombou gin?

  OdpovědětSmazat
 22. čagi,ženatý není tělesná vada...ech...co to melu!

  OdpovědětSmazat
 23. [16]http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=235&r=mfjiznimorava&c=835337

  OdpovědětSmazat
 24. Samozřejmě pro kamarádky!!!

  OdpovědětSmazat
 25. No jo, ale snímek tam není! *smutník*

  OdpovědětSmazat
 26. Copak ty bys chtěla být princeznou? Představ si, že bys bydlela na hradě, tedy spíše na nějakém letním či útulném loveckém zámečku, o všechno by se postaraly služebné, o malého chůva... mohla by sis akorát tak vyšívat na lavičce v zámecké zahradě a kdybys ses píchla do prstu...no hrozný to život!

  OdpovědětSmazat
 27. není můj typ:-)http://www.liechtenstein.li/fr/portal_fuerstentum_liechtenstein-fremdsprachig/fl-fremdsprachig-staat/fl-fremdsprachig-staat-landesfuerst.htm

  OdpovědětSmazat
 28. čagi,v žádném případě bych nechtěla být princeznou! Lepší je být barmankou.Díky za odkaz, alespoň jsem si ho prohlédla.

  OdpovědětSmazat
 29. To teda koukám, kam mě kdo nominoval! ale obávám se, že všechny nominace od politických stran, kde by to přicházelo v úvahu, už jsou obsazené. Tak snad příště:)Čagi, ani můj typ to není, člověče...

  OdpovědětSmazat
 30. Kamio,ty jsi zapomněl na hlas lidu! Počkáme si na přímou volbu.

  OdpovědětSmazat
 31. no jo, ale když si tam dáš maximálně čaj? :P

  OdpovědětSmazat
 32. sedmi,na hradě nebyl ANI čaj! Ale nevadilo *úsměv*

  OdpovědětSmazat
 33. Báro,vox populi, vox dei že ááno:) No, tak v tom případě ať nás deus (třebas ex machina) ochraňuje!

  OdpovědětSmazat
 34. Baru......to by nezáleželo ani tak na mně, jako spíš na Matildě... Ona neni katovskáa nejsemsijist, jestli by se jí chtělo...

  OdpovědětSmazat
 35. Galahade,já nemyslela, že bys na něj šel s Matildou. To vůbec ne! To by Matilda přece nikdy neudělala.

  OdpovědětSmazat
 36. Myslíš?...když pokousala mně...?

  OdpovědětSmazat
 37. Ale já vím dobře, že tě pokousala jen tak trošku, láskyplně. *mrk*

  OdpovědětSmazat
 38. [19] Báro,odpouštím Ti!!! Byl sladkej!!!Co pije jedna z mých oblíbených blogerek netuším, já dávám přednost whiskey irskey.Ale obecně vzato piji všecko, co teče ...

  OdpovědětSmazat
 39. jj, počasí na prd, celej den na prd.:-(

  OdpovědětSmazat
 40. Hele Baru......asi máš pravdu - byla od té lásky a tu ruku mi nechala...

  OdpovědětSmazat
 41. Gombo,asi si tě v odkazech přejmenuji z čajomila na whiskeymila *potmělouch*Galahade a co jse to spolu, proboha, vyváděli?

  OdpovědětSmazat
 42. přeji kastelánovi ještě mnoho šťastných let...

  OdpovědětSmazat