Motto:

Cesta do pekla je vroubena dobrými úmysly

pondělí 29. října 2012

To bylo v pátek, ještě předtím, než nasněžilo


Prchavý okamžik


Ta neobvyklá chvilka se někdy přihodí brzy ráno, kdy je jasno, a slunce je natolik nízko, že se mu podaří prostrčit své paprsky mezi budovami až ke mně do pokoje.
Trvá tři, čtyři minuty a v tu chvíli se pokoj promění ve zlatou komnatu, podobnou těm, které hledají nadšenci pokladů v bájném Eldorádu.
Je to snový okouzlující okamžik, stejné pocity prožívám, zažiji-li v přírodě klenutý oblouk duhy. Jsem ráda, když se mi podaří ho nezaspat a dnes jsem ho pro vás i vyfotila. Snad se mi podařilo tam tu romantickou náladu trochu zachytit. Podobná chvilka nastává i večer, když se zapadající slunce odráží v oknech protějšího domu a opět mi paprsky vlídně hladí stěny pokoje.
Kdybych byt někdy prodávala, tak tohle uvedu jako jeden z bonusů - okno na východ, ale ze slunce se můžete těšit celý den.13 komentářů:

 1. Nádhera, ale nebojíš se tam? Já tam totiž na prostředním obrázku zřetelně vidím ducha.Hezký den

  OdpovědětVymazat
 2. Duchové jsou hodní, nebojím se :)

  OdpovědětVymazat
 3. Nádhera, mám ráda podobné záběry.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, chvíli jsem to upravovala v Zoneru, ale pak jsem toho nechala, nic nebylo lepší než originál, takže nakonec to sem šlo bez úprav.

   Vymazat
 4. Východy slunce jsou sice děsně fotogenické, leč mají jednu, pro mne dosti zásadní, vadu. Musí se kvůli nim vstávat před kuropěním. :-) A to nejen vstávat, ale rovněž být i při smyslech - a to je na mne už nadlidský úkol!

  Pročež jsem je fotil toliko dvakrát - a výsledek plně odpovídal výše řečenému. :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V létě je to kruté, ale teď na podzim stačí, když vstaneš po osmé a ještě budeš čekat :-)
   Nebo i to je hrozná hodina, sovo?

   Vymazat
  2. Noooo, tak v osm jsem už u soustruhu, ech kávovaru, a to už je dávno světlo...

   Vymazat
  3. Na internetu je všechno http://www.dobre-svetlo.com/tools_sun.php Pak stačí jen hodinku počkat, než se sluneční paprsky prorvou přes městskou zástavbu.

   Vymazat
  4. Týjo, to je ale pěkná ptákovina! :-D Bezva pomůcka, nicméně, čtu tam údaj 6:38!

   Vymazat
  5. Ale mají tam napsáno letní čas, tak to jsem moc nepochopila. jisté je, že teď mám sluníčko v pokoji kolem půl deváté dopoledne.

   Vymazat