Motto:

Cesta do pekla je vroubena dobrými úmysly

úterý 23. srpna 2016

První štěně jde z domu

Předposlední zářijový týden.

Kimbičku jsme si hýčkali a občas jsme se jí i trochu smáli, jak ke konci březosti už ztěžka vyskakovala na pohovku a slézala z ní nadvakrát.

Ten den byla Kimba podivně neklidná. K večeru už nervózně popocházela obývákem a bylo jasné, že musíme honem vystlat porodní bednu a čekat, jak si ten náš pejsek poradí.
První štěňátko přišlo na svět asi v osm večer a postupně, asi po hodině, se narodila ještě další tři. Kimba si vše obstarala sama, já jsem jí jen trochu pomohla natrhnout porodní obaly a podvázat pupeční šňůrčičky štěňátek.
Moje podvázání vydrželo asi tak 3 minuty, bo jak jim Kimba začala lízat bříško, slízla i tu vázací bavlnku. Takže moje pomoc byla na nic, ale já jsem měla alespoň trochu dobrého pocitu, že pomáhám a nenechávám v tom svou kámošku samotnou. Tedy, nejen já, byli jsme u ní celá rodina, to je jasné.
Kolem půlnoci jsme zhodnotili akci za zvládnutou, srovnali jsme 4 hnědé válečky mamince k cecíkům a šlo se spát.
Ráno jsem se probudila s hrůzou, jak jsem mohla být tak nezodpovědná a nechat v obýváku Kimbu v noci samotnou. Co všechno se mohlo stát... vyskočila jsem z postele a honem za štěňátky, ale vše bylo OK, psí sekce spala, ani nedutala.

Kimba byla vyčerpaná, ale koukala na nás takovým novým pohledem spokojené maminky, chvilkami mě to hodně dojímalo. 3 pejsci a jedna fenečka.

Mrňousci rostli cvalem, však jak by ne, vždyť vycucávali maminku prakticky v jednom kuse.
Venčící procházky se smrskly na technologické minimum, poklusem ven a honem zpět do bedny a nejlépe mít bednu neustále na dohled. Všechny mamky jsme stejné!
O hygienu štěňátek se Kimba starala vzorně, já jsem jen vyměňovala jedno denně jednorázové rozkládací pleny.Asi po měsíci se žravost mrňousků stala pro vyhublou Kimbu zničující a museli jsme začít přikrmovat. Naštěstí dnes už není problém sehnat libovolné dokrmování, spíše je problém se vyznat ve značkách, cenách a dodavatelích, ale nastudovali jsme to a chlupáči zvládli pozvolný přechod bez průjmu.Asi ve druhém týdnu jsem mrňouskům uvázala kolem krku barevné mašličky, jakože aby se rozpoznali, ale já jsem stejně velmi dobře věděla který je který. I když si byli podobní, každý měl nějaké drobné specifikum.
Velmi jsem se je bála pojmenovat, abych se pak s nimi někdy v budoucnu dokázala rozloučit, ale stejně jsme se neobešli bez nějakého konverzačního označení, které ovšem vznikalo dost spontánně.
Jako třeba když přijela Alex, koukala na chvíli do bedny a pak prohlásila:"Tohle je Rodrigo," a vzala z chumlu toho se zelenou mašličkou a byl to Rodrigo...
Jenže zrovna tenhle pejsek u nás pobyl ze všech nejméně.
Stalo se to tak, že přijela na milou návštěvu Kapitánova sestra z Brna. Udělala pár obrázků na FB a zafungoval první zázrak (o dalších bude řeč později), pejsků si všimla jedna její kamarádka z Prahy, slovo dalo slovo, proběhlo pár telefonátů a do týdne se u nás objevila moc příjemná mladá paní s manželem, ve skrumáži ocásků neomylně sáhla po Rodrigovi, kterého měla vyhlédnutého z fotek a z našeho Rodriga se stal její Bruno.
"Opravdu chcete tohoto a ne jiného, když je teď vidíte naživo?" ptala jsem se nové paničky, ale ta se smála a vrtěla hlavou, že v žádném případě, že to byla hned láska na první pohled. A taky jo. Bruníkovi očividně kynul nový skvělý život, to bylo vidět, že jde k lidem, kteří mu dají lásku a zájem. Přes pár slziček jsem měla radost.
Vždyť je ještě tak malý, zvládne cestu do Prahy? Nebude mu chybět maminka v šesti týdnech? .... Vybaveni spoustou instrukcí (asi zbytečných, ale já i nemohla pomoct), odjeli noví páníčci zpět domů, sebou měli dokrm, na který byl Bruno zvyklý a malou hračku, aby ještě chvilku v novém prostředí svého druhého domova cítil maminku, brášky a ségru.
Když je mi po něm smutno, koukám na něj do jednoho bistra, kde je kromě pejsků i spousta dobrot: http://www.bistro32.cz

Kimba půl dne pobíhala po bytě a Bruna hledala, ale pak i bez něj měla s mrňousky dost práce a to ji zabavilo, aby nesmutnila.
A tak jsme zůstali doma s třemi kousky.... a příště dopovím, jak to s nimi dopadlo a kolik nám jich zbylo, když se mi nechtělo dát pryč ani jednoho :)
 

9 komentářů:

 1. "a kolik nám jich zbylo, když se mi nechtělo dát pryč ani jednoho"
  no a tak ste si nechali všetky, to je logické, nie? ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Jé, to je krásně popsáno <3 Už se těším na další fotky a pokračování. Posíláme s Bruníkem pozdrav :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahooooj! Díky za návštěvu, brzy budeme slavit první narozeniny :).

   Vymazat
 3. A máš tip jaké rasy byl tatínek štěňátek?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tatínek... to je trochu potíž. Ve hře je kokršpaněl, černý jezevčík a boxer vyřazeni :)

   Vymazat
 4. Ahoj všichni! I, m zde prozkoumat blogy a fórum o nádherné a nejbezpečnější lék na (Herpes Virus). Byl jsem pozitivní na smrtící virus zvaný herpes a já jsem ztratil naději, protože jsem byl ven vrhal a odmítl dokonce i mé přátele skříně. Hledal jsem on-line, abych věděl a vyptával se na lék na Herpes a já jsem četl někoho svědectví o tom, jak byl vyléčen z Herpes, tak jsem se rozhodl kontaktovat stejného bylinkáře, protože vím, že příroda má moc léčit všechno. kontaktoval jsem ho, abych věděl, jak mi může pomoci a on mi řekl, že se nebudu bát, že mě uzdraví přírodními bylinami od Boha! po dvou dnech, kdy ho kontaktoval, mi řekl, že lék je připraven a poslal mi ho přes DHL a po 3 dnech se mi dostal! Použil jsem med, když mě instruoval (Ráno a VEČER) a byl jsem vyléčen! jeho opravdu jako sen, ale jsem tak šťastný! to je důvod, proč jsem se rozhodl také přidat další komentář k Němu tak, že více může být zachráněno stejně jako já! a pokud potřebujete jeho pomoc, můžete mu poslat e-mail na adresu purenaturalhealer@gmail.com nebo whatsapp +2348105150446

  OdpovědětVymazat